Parné čistenie sa stáva stále preferovaným čistiacim spôsobom pre mnohých ľudí s alergiami, astmou bez chemických látok. Pri porovnaní parného čistenia a klasického, s požitím chemických prostriedkov zistíme, že čistenie parou je jednoduchšie, zdravšie, ohľaduplnejšie k životnému prostrediu a teda celkovo efektívnejšie.
- Bez chemikálií a za menej peňazí – pre čistenie parou potrebujeme len vodu a stroj, ktorý nám vyrobí potrebné teplo. Čistenie je jednoduché, ekologické a spoľahlivé. Okrem odstránenia nečistôt, zbavujeme sa aj zvyškov chemikálií v domácnosti, či v pracovnom prostredí, alebo zároveň v oboch prostrediach, keďže sa v čase pandémie tieto prelínajú. Tým sa bez nutnosti použitia chemikálií naše prostredie stáva čistým a bezpečnejším pre nás, naše deti, či domáce zvieratá. No a čo s peniazmi, ktoré ušetríte za čistiace prostriedky? To je na vás! J
- Nová úroveň čistoty – aj pri čistení parou je potrebné vyvinúť námahu, no oproti zaužívaným chemickým spôsobom čistenia prevyšujú úrovňou dosiahnutého výsledku. Parou čistíte a dezinfikujete pôsobením tepla a vlhkosti. Kúpeľne, kuchyne, pivnice, veľké plochy, či obklady na stenách, spáry, grily. Miesta, ktorým ste sa radšej pri čistení vyhýbali nebudú pre vás problém, len si zvoľte správny pracovný nadstavec.
- Na nich! – baktérie, plesne, vírusy. Nie je ľahké zistiť kde všade sa v našej domácnosti nachádzajú. Čistením parou však nezostávate na povrchu. Para dokáže preniknúť až do pórov. Pri styku s povrchom donúti špinu oddeliť sa. Tým sa zbavujete nechcených spolubývajúcich spôsobujúcich alergie, infekcie či podráždenia. Zbavte sa ich skôr, ako vám spôsobia vážnejšie problémy. Urobte svoj domov jednoducho zdravší!
Pár tipov kde využijete parný čistič:
Tvrdé podlahy a dlažby, spáry, sporáky, okná, v domácnostiach s domácimi zvieratami, grily, automobily, detské hračky, vane, umývadlá, sprchovacie kúty, obklady, chladničky, mrazničky, žalúzie, radiátory.
Kde si dávať pozor pri čistení parou:
Povrchy upravované olejmi a voskami nie je možné čistiť parnými čističmi, nakoľko by rozpúšťali ochrannú vrstvu. Studené povrchy ako okná a zrkadlá je potrebné hlavne pri nižších teplotách zahrievať postupne.